leuko-edina-web

A STUDIÓT Leukó Edina alapította néhány évvel azután, hogy belsőépítész diplomát szerzett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen 2005-ben.
Munkájában a sallangoktól mentes egyszerűséget és relevanciát keresi, ugyanakkor arra törekszik, hogy újszerű, egyedi megoldások szülessenek az adott tér és az ügyfél mély megértésén keresztül. Fontosnak tartja, hogy a belsőépítészet minden esetben a funkciót támogassa, de legyen benne “költészet”, mely által személyessé, élhetővé és szerethetővé válik. Szereti a tiszta, egyértelmű, nagyvonalú tereket, ahol van stílus és életérzés. Látásmódjára erősen hat a kortárs francia és olasz design.
A stúdió főleg lakások, ill. családi házak belsőépítészeti tervezésével foglalkozik, de szívesen vállalja kávézók, éttermek, szállodák, hotelek és irodák teljes körű tervezését is.


TERVEZÉSI MÓDSZEREM >


Miben más az, ahogyan dolgozom?
Miért jobb a megbízónak ez a tervezési folyamat?


A belsőépítészeti tervezés egyik legkomolyabb kihívása az, hogy a megbízó el tudja képzelni a megvalósuló tervet. Általában a valósághű látványterv - amely a megbízó számára is érzékelhetővé teszi: milyen lesz a tér - csak a tervezési folyamat legvégén készül el. A végleges kialakításra vonatkozó döntéseket viszont jóval korábban, színes falnézetek, stilizált hangulati képek (moodboard-ok) és leegyszerűsített 3D tömegmodellek alapján kell meghozni. Gyakran találkozom azzal a problémával, hogy a megbízók pusztán ezek alapján nem tudják elképzelni, hogy valójában milyen lesz a tér, hogy mutat majd a nappali vagy a konyha, hogyan fogják érezni magukat azzal, ami létrejön. Amikor pedig a tervezés végén megkapják a látványterveket, már nem lehet változtatni: a kész tervet vagy megvalósítják, vagy elölről kell kezdeni a költséges tervezési folyamatot.


Éppen ezért építettem fel egy egészen más tervezési folyamatot.


A látványterveket a tervezési folyamat elején, a koncepció megalkotása során dolgozom ki a megbízóval közösen, helyiségről helyiségre haladva. Az egyes helyiségek megoldásai, stílusai egymásra épülnek, és a folyamat közben van lehetőség alakítani az irányokat a megbízó igényei szerint. Ez a megoldás időigényes, egyben azonban garanciája annak, hogy a megbízói igényeket ténylegesen tükröző tervek kerüljenek kialakításra. A látványtervek birtokában már ebben a szakaszban átélhetővé válik a terv, megbízóm el tudja képzelni, milyen lesz a megvalósult tér és így könnyen és megalapozottan tud döntéseket hozni. A döntést igénylő alternatívák és a módosítások számomra is egyszerűen megjeleníthetőek ebben a szakaszban és megbízóm sem érzi kellemetlenül magát, ha valamit mégis máshogy szeretne, vagy szeretne kipróbálni egy-két másik irányt is, mielőtt meghozza a végleges döntését. A részletes kiviteli terv, és a végleges terméklista összeállítása pedig azután történik, amikor a látványtervek elfogadásra kerültek.


A tervezés számomra egy alkotó művészeti folyamat, amelyben lépésről lépésre, rétegről rétegre alakul ki az a tér, amiben a megbízó otthon érzi magát.


Módszeremmel nem a végleges tervet modellezem szoftverrel a tervezési folyamat legvégén - akkor mutatva meg, hogy az eredmény hogy fog kinézni -, hanem átélhető látványokat hozok létre először, majd a megálmodott látványt szerkesztem fel részleteiben. A látványterv megalkotása e folyamat központi és elengedhetetlen magja: nem egy érinthetetlen végeredmény, hanem egy olyan rugalmasan alakítható eszköz, melynek célja, hogy a megbízó végül azt a végeredményt kapja, amire vágyott.


A tervezési folyamat főbb lépései:

  1. - igények megbeszélése, inspirációk
  2. - koncepcióterv: alaprajz és látványtervek
  3. - részletes kiviteli tervek és terméklista

 



Inspirációk >

CV >



2000-2005 MOME, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, építész szak, Budapest
2004 CEEPUS tanulmányi ösztöndíj, Pozsony
2005 MOME diploma, MA, építésztervező művész
2005 Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete, tagság
2006-2008 Karácsony Tamás Építész Iroda, Budapest
Újirány Csoport, építész divízió, Budapest
2007 Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj
2008 Önálló tervezői tevékenység

 

The STUDIO was founded by Edina Leuko a few years after she gained her MA degree in Interior Architecture at the Moholy-Nagy University of Arts and Design in Budapest, Hungary in 2005.
In her work, she is looking for simplicity and relevance which is free from unnecessary exaggeration, while at the same time striving to come up with innovative, unique solutions through a deep understanding of the space and the client’ needs. She thinks it is important that the interior design always supports the function, but should also bring the „poetry” into it, so it becomes personal, livable, and lovable. She likes pure, unambiguous, generous spaces where there is style and feeling as well. Her vision is strongly influenced by contemporary French and Italian design.
The studio mainly focused on architecture and design of apartments and family house, and also happy to work on cafes, restaurants, hotels, offices and work environmnets.

MY DESIGN METHOD >


How is my work different?
Why is this design process better for the client?


One of the most significant challenges in interior design is enabling the client to visualize the completed plan.


Typically, realistic visualizations - which make the space perceivable for the client - are only created at the very end of the design process. However, decisions regarding the final design must be made much earlier, based on colored wall elevations, stylized mood boards, and simplified 3D mass models. I often encounter the problem that clients, based solely on these, cannot imagine what the space will actually look like, how the living room or kitchen will appear, and how they will feel with what is being created. When they receive the visualizations at the end of the design process, it is often too late to make changes: the finished plan must either be implemented or the costly design process restarted.


This is why I have developed a completely different design-creation process.


I create visualizations at the beginning of the design process, during the conceptualization stage, working together with the client, progressing room by room. The solutions and styles of each room build upon one another, allowing the direction to be adjusted according to the client's needs during the process.


This solution is time-consuming, but it guarantees that the plans truly reflect the client's needs. With the visualizations available at this stage, the client can already experience the plan, envisioning how the completed space will look and thus making informed decisions throughout the design process. Decision-requiring alternatives and modifications are easy for me to present at this stage, and the client does not feel uncomfortable if they want something different or wish to explore a couple of other directions before making a final decision. The detailed implementation plans and final product list are then compiled after the visualizations have been accepted.


For me, design is a creative artistic process, where step by step, layer by layer, the space is formed in which the client feels at home.


With my method, I do not model the final plan with software at the end of the design process - showing how the result will look - but instead, I create immersive visuals first and then edit the envisioned visuals in detail.


Creating the visualizations is the central and essential core of this process: not an untouchable end product, but a flexibly adaptable tool aimed at ensuring the client ultimately receives the outcome they desired.


Main steps in the design process:


 

  1. - Discussion of needs, inspirations
  2. - Concept: floor plan and visualizations
  3. - Detailed implementation plans and product list

 



Inspirations >

CV >



2000-2005 MOME – Moholy-Nagy University of Art and Design, Faculty of Architecture, Budapest
2004 CEEPUS scholarship, Bratislava
2005 MOME MA degree, Architect Designer Artist
2005 National Association of Hungarian Artists, membership
2006-2008 Tamás Karácsony Architect Co, Budapest
Újirány Group, Division of Architecture, Budapest
2007 Moholy-Nagy László Design Scholarship
2008 Freelance interior architect